23.09.1959 r. wmurowany został akt erekcyjny pod budowę szkoły- Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego. W uroczystości władze państwowe reprezentował I. Loga Sowiński, a świadkami wydarzenia stali się mieszkańcy, głównie zaś młodzież. Już 20.05.1960 r. nowo powołany dyrektor szkoły Bolesław Korczyński rozpoczął zapisy uczniów na pierwszy rok nauki w szkole nr 82.Budynek wprawdzie dopiero powstawał, ale uczniowie korzystali gościnnie z dziewięciu sal w Szkole Podstawowej nr 57 przy ulicy Jemiołowej. Stanowili już liczną, 569 osobową społeczność zgrupowaną w piętnastu oddziałach. Ukonstytuowała się też Rada Pedagogiczna, w skład, której weszli:
Dyrektor p. Bolesław Korczyński i nauczyciele:
p. Anna Basiak, Janina Majcherczak, p. Maria Dąbrowska, Stanisław Nawrocki, Mirosław Gołębski, Helena Perges, Krystyna Haczkiewicz, Maria Pędziwiatr, Halina Jasiewicz, Stanisław Pulikowski, Bogusław Kokurewicz, Antonina Romanek, Teresa Komar, Kazimiera Starzyńska, Lora Kustrzebka, Stefan Suchar, Janina Łukasiewicz, Ryszard Szwed, Jolanta Tracewska
By okrzepnąć organizacyjnie powołano też 5.11.1960r. pierwszy Komitet Rodzicielski, któremu przewodniczył pracownik Pa-Fa-Wagu ( Polska Fabryka Wagonów) Mieczysław Ruszkowski. Już od 3.11.1960r. odbyła się pierwsza w dziejach szkoły wizytacja. Szkoła nie mogła się jeszcze poszczycić osiągnięciami, ale Grono Pedagogiczne dokładało wszelkich starań, by dorównać wiodącym w dzielnicy placówkom. Tak więc, zorganizowano dla części dzieci zimowy wypoczynek – ferie w Jagniątkowie, powołano samorząd uczniowski. Tempo prac budowlanych wzmogło się na tyle, że 7.11.1961r. nastąpiło otwarcie nowej placówki. Po przecięciu wstęgi i odsłonięciu tablicy pamiątkowej budynek został przekazany dzieciom. Towarzystwo Rozwoju Ziem Zachodnich ofiarowało im pierwszy księgozbiór do biblioteki, którą wspomagała także księgarnia Eureka.
Rok szkolny 1962/63 upłynął na zagospodarowaniu budynku, w którym urządzono gabinet do zajęć technicznych, czytelnię i świetlicę. W tymże roku uczniowie wzięli już udział w olimpiadach, konkursach oraz igrzyskach reprezentując swoją szkołę w dzielnicy, województwie i kraju.
„W roku 1964/65 naukę podjęły trzy pierwsze klasy, co w porównaniu z poprzednim rokiem prognozowało niż demograficzny” – tak napisano w biuletynie wydanym z okazji XXX- lecia szkoły w 1991 roku. Dla porównania – obecnie powstaje jedna liczna, lub dwie mniej liczne (ok.20 uczniów) pierwsze klasy.
W roku 1968 pod opieką podharcmistrza dr. Wyrwalskiego powołano dla chłopców starszych klas drużynę harcerską złożoną z trzech zastępów. Chłopcy zdobywali sprawności na biwaku w Sobótce podczas alertów. Na terenie szkoły działały też PCK ( Polski Czerwony Krzyż) i TPPR ( Towarzystwo Przyjaźni Polsko- Radzieckiej; w tamtych czasach istnienie TPPR było obowiązkowe). Biblioteka wzbogacała się systematycznie o nowe pozycje książkowe, aż w 1970r. osiągnięto liczbę 9034 egzemplarzy. Prawdziwą atrakcją stał się dla uczniów sklepik Spółdzielni uczniowskiej ” IKAR” , który prowadziła młodzież pod okiem Nauczyciela p. Jadwigi Bujacz. Szkoła starała się przez wszystkie lata swojej działalności stworzyć dzieciom warunki do rozwoju swoich zainteresowań i wejścia w świat nauki. Dlatego też uczniowie biorą udział w różnych przedmiotowych i artystycznych konkursach, a szkołę odwiedzają interesujący goście – znany podróżnik – mgr inż. J.Janaszek, pisarka S. Platówna, E. Szymańska i inni. Nawiązano też kontakty ze szkołą w Hradec Kralove, z którą przez wiele lat prowadzono korespondencję.
Placówka przy ul. Blacharskiej na trwałe wpisała się w pejzaż osiedla, toteż w 1971r. zrodził się projekt nadania szkole imienia Wandy Wasilewskiej. Mimo pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej pomysł ten zarzucono. W tym czasie Spółdzielnia Uczniowska zorganizowała Korespondencyjny Kurs Rachunkowości, a pod okiem p. Janiny Majcherczak powstała drużyna Zuchów skupiająca uczniów z młodszych klas.
W maju 1975roku szkoła otrzymała imię Budowniczych Wrocławia. Imię to i sztandar upamiętniają od owej chwili wszystkich tych, którzy przyczynili się do budowy i rozsławienia tego pięknego miasta.
Szczególną w powszednim dniu szkoły uroczystością było otwarcie VI Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Szkoła też powiększyła swój stan posiadania o ogródek geograficzny. Na 300m2 znalazły się: działka pomiarowa i morfologicza oraz pracownia z wiatą , ławkami i innym wyposażeniem.
8 maja 1979r. oddana została , utworzona przy pomocy Pa-Fa-Wagu, Izba Budowniczych Wrocławia. Znalazły się w niej eksponaty upamiętniające trud ludzi podnoszących z ruin powojenny Wrocław.
Szkoła 82 nawiązała także współpracę ze Szkołą Podstawową nr 109 i podjęła PAKT PRZYJAŹNI. Uczniowie poznawali tradycje sąsiadujących ze sobą placówek oraz organizowali spotkania, konkursy i rozgrywki sportowe.
Lata 80-te to okres rozwoju dyscypliny sportowej – biegów na orientację organizowanych systematycznie przez p.Z. Albrecht i p.W. Matziol oraz wzmożonej pracy nad gromadzeniem środków dla dzieci o trudnych warunkach materialnych. Trudnym okresem nauki i pracy był remont szkoły (między innymi podłączano sieć centralnego ogrzewania dzięki PIS-owi czyli Przedsiębiorstwu Instalacji Sanitarnych), który nie przeszkadzał dzieciom by uczestniczyć w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Współpracując z zakładem opiekuńczym Pa-Fa-Wag młodzież przygotowywała oprawę artystyczną uroczystości państwowych- Dnia Zwycięstwa i 1 Maja dla pracowników owego zakładu i dzielnicy. Nauczycielki J.Znamiec i J.Bujacz oraz grupka dzieci- organizatorów imprez nagrodzone zostały wycieczką do Wisły ufundowaną przez koło ZBOWiD ( Związek Bojowników o Wolność i Demokrację). Nawiązano też współpracę ze szkołą w Dreźnie, której delegację gościliśmy w naszych murach. Dla upiększenia szkoły posadzono róże i krzewy ozdobne, a swą działalność wzmógł Klub Ekologiczny i ” Zielona Szkoła”.
Historia Szkoły Podstawowej nr 82 to nie tylko dzieje murów. Wszyscy dyrektorzy i Rady Pedagogiczne główny akcent kładły na dobro swoich podopiecznych, ich twórczy rozwój i dbałość o szlachetne wartości. Czy zamiar ten się powiódł ocenią to, z pewnością , sami uczniowie, a zwłaszcza absolwenci.
O szkole:
JESTEŚMY JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH SZKÓŁ WE WROCŁAWIU, CO POTWIERDZAJĄ ZEWNĘTRZNE EGZAMINY ORAZ UDZIAŁ UCZNIÓW W LICZNYCH KONKURSACH, OLIMPIADACH, PROJEKTACH
ATUTY NASZEJ SZKOŁY
Podejmowanie działań na rzecz wspomagania samorozwoju ucznia, pomocy rodzicom w procesie wychowania dziecka na odpowiedzialnego i świadomego obywatela.
Nauczyciele we współpracy z rodzicami i innymi sojusznikami szkoły, traktując ucznia podmiotowo, umożliwiają mu przyrost wiedzy i umiejętności, które pozwalają dziecku stać się dorosłym potrafiącym twórczo rozwiązywać problemy, tolerancyjnym, zdolnym do integrcji, szanującym tradycje narodowe, lokalne i być otwartym na potrzeby innych.
Zmierza do ukazania uczniom różnych sposobów zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej do pozytywnego wpływu na zmianę środowiska, rozwój własnej osobowości pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym.
Szkoła nr 82 od 2016 r. współpracuje z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego – honorowy patronat Dziekana WNS i objęcie szkoły programem Uniwersytetu I Wieku. Patronat i porozumienie w sprawie współpracy z: Uniwersytetem Przyrodniczym, Wydziałem Matematyki i Informatyki, Wydziałem Prawa i Administracji, Instytutem Pedagogiki, Dolnoślaską Szkołą Wyższą.
Szkoła pełni także w najbliższym środowisku ucznia rolę kulturotwórczą, inspiruje i dzieci i nauczycieli do doskonalenia się i przestrzegania wspólnie przyjętych zasad.
Szkoła jest – 21-oddziałową placówką, do której uczęszcza około 450 uczniów.
Szkoła jest mała, jednopiętrowa. Wszyscy się tu znamy! Nie ma anonimowości, dbamy o RELACJE.
Średnia liczba uczniów w klasie – 23 osoby. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 7.30 lub o 10.30 i trwają najpóźniej do 16.30 (dwuzmianowość).
Dla dzieci czynna jest świetlica. Dzieci mogą w niej przebywać od 7.00 do 17.00. Każdy wychowawca świetlicy jest drugim wychowawcą klasy, którą się opiekuje.
Nasza szkoła współpracuje ze szkołą podstawową w Lipsku w ramach projektu wymiany polsko – niemieckiej, od klasy IV wprowadzony jest obowiązkowy język niemiecki. W szkole od 2018r. realizowana jest innowacja pedagogiczna z języka niemieckiego.
Tradycyjnie w szkole organizowane jest pasowanie na ucznia, corocznie z sukcesem bierzemy udział w licznych konkursach miejskich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Wiosna to czas projektów ekologicznych, a także doroczny Festyn Rodzin Grabiszynka.
Szkoła bardzo ściśle współpracuje z radą Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Uczniowie przygotowują dla Klubu Seniora uroczystości: z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, rocznicy Odzyskania Niepodległości, zapraszamy Seniorów do wspólnych międzypokoleniowych działań artystycznych i literackich.
Od 2015r. społeczność szkolna aktywnie i z sukcesem włącza się w projekty WBO: w 2016 r. zostało wybudowane na terenie szkoły boisko wraz z bieżnią (największa ilość zebranych głosów), a w 2017r. zwycięski projekt placu zabaw Edukacyjna Strefa Zabawy.
Nasza szkoła położona jest w cichym, kameralnym, malowniczym i pełnym uroku osiedlu – Grabiszynku. Jest tu wiele terenów zielonych, rekreacyjnych gdzie chętnie spędzają wolny czas mieszkańcy. Budynek otoczony jest dużym terenem zielonym, na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci, nowoczesne boisko do piłki nożnej i piłki ręcznej. Niedaleko szkoły jest park, Górka Skarbowców, z której w porze zimowej dzieci chętnie zjeżdżają na sankach. Do szkoły można dojechać bezpośrednio autobusem 152 lub przejść się spacerkiem wzdłuż ulicy Ojca Beyzyma.
WSTĘP:
Szkoła Podstawowa nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sp82wroclaw.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-03-22
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-08-01
STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
część plików nie jest dostępnych cyfrowo
INFORMACJE DODATKOWE – STRONA POSIADA:
Narzędzie ułatwień dostępu (widoczny obrazek po prawej stronie przy poruszaniu się po witrynie) a w nim:
podwyższony kontrast
możliwość powiększenia liter
podświetlane linki
mapa strony
jasne tło
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI:
Deklaracje sporządzono dnia 19.03.2021 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły Podstawowej nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu.
KONTAKT I INFORMACJE ZWROTNE:
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Agnieszka Moś
e-mail: Agnieszka.mos@wroclawskaedukacja.pl
lub skontaktować się z sekretariatem szkoły: sekretariat.sp082@wroclawskaedukacja.pl
telefon: 71 798 68 68
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa nr 82 im. Budowniczych Wrocławia ul. Blacharska 13, 53-206 Wrocław
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Blacharskiej (dostosowane do osób niepełnosprawnych) i od ulicy Lakierniczej (nie jest dostosowane do osób niepełnosprawnych).
Biurko osób dyżurujących znajduje się po lewej stronie przy wejściu od ul. Blacharskiej.
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia (sale lekcyjne, toalety, gabinet wicedyrektora) na parterze oraz korytarz i sale lekcyjne na pierwszym piętrze. Do części pomieszczeń prowadzą schody (stołówka, sal gimnastyczna, sala zabaw).
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Przed budynkiem od strony ulicy Blacharskiej nie są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego.
Aktualne brzmienie art. 63 zostało nadane nowelą z dnia 11 kwietnia 2007 r. W wyniku nowelizacji dotychczas występujące pojęcie funkcjonariusza państwowego zostało zastąpione pojęciem funkcjonariusza publicznego.
Zakres ochrony nauczycieli określają przepisy ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.). Przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom publicznym uregulowane są w rozdziale XXIX k.k. (art. 222-224 2 i art. 226 k.k.). Ze zdania drugiego art. 63 wynika, iż organy prowadzące szkoły (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, marszałkowie województw) oraz dyrektorzy szkół zobowiązani są do podejmowania aktywnych działań mających na celu ochronę uprawnień nauczycieli, w szczególności wynikających z przepisów Karty Nauczyciela. W świetle powyższego przepisu organy te powinny stać na straży przestrzegania uprawnień przysługujących nauczycielom i z urzędu występować o ich ochronę
Z prawa do ochrony wynikającej z kodeksu karnego korzystają wszyscy nauczyciele podlegający przepisom Karty Nauczyciela (art. 91a i 91b Karty).
Art. 63. (72)
Przykładowe sytuacje które mogą rodzić podejrzenie popełnienia przestępstwa na podstawie przepisów Kodeksu karnego;
Art.222
1 kk Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy przybranej podczas wykonywania obowiązków służbowych podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3.
NARUSZENIE: – Uderzenie lub podziałanie na ciało pokrzywdzonego, np. popchnięcie, szarpanie za włosy, oblanie wodą, itp.
Art. 224.
GROŹBA Polega na zapowiedzi ale również w innej formie oddziaływania na psychikę pokrzywdzonego, przez wykonanie gestów i zachowań np. przystawienie noża do gardła, zbliżanie się z otwartym ogniem do łatwopalnych przedmiotów itp.
Art.226
1 kk Kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
ZNIEWAGA: ubliżanie, zachowanie w sposób obraźliwy (wyzwiska, obelgi, gesty, pisma, rysunki). Łamanie prawa w stosunku do nauczycieli: słowne groźby zwerbalizowane lub zapisane w postaci sms-ów, zniesławianie wulgaryzmami, obmawianie, zastraszanie, szantaż, naruszanie nietykalności cielesnej,okradanie przez podopiecznych,niszczenie mienia będącego własnością pedagoga;
Przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego
Art.212
Art. 222.
Art. 223.
Art. 224.
Art. 226.
Ochrona nauczyciela –> POBIERZ
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
Statut Szkoły Podstawowej nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu POBIERZ
Procedura przepływu informacji POBIERZ
Kalendarz szkolny 2024/2025 POBIERZ
POBIERZ—> STANDARDY OCHRONY DZIECI PRZED KRZYWDZENIEM
POBIERZ—> Zarządzenie nr 17 standardy
POBIERZ—> regulamin korzystania z terenów szkoły, obiektów sportowych, placu zabaw
Program profilaktyczno-wychowawczy Szkoły Podstawowej nr 82 im. Budowniczych Wrocławia we Wrocławiu na rok szkolny 2024/2025 POBIERZ
Pobierz tutaj Zasady oceniania z BIOLOGII uaktualnione w 2023
Informacja dotycząca stosowania monitoringu wizyjnego POBIERZ
Klauzula informacyjna dla nauczyciela POBIERZ
Klauzula informacyjna dla pracownika samorządowego POBIERZ
Klauzula informacyjna dla uczniów i rodziców POBIERZ
Klauzula informacyjna dla osób korzystających z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych POBIERZ
Klauzula informacyjna dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych POBIERZ
Klauzula informacyjna – proces rekrutacji POBIERZ
Klauzula informacyjna dla kontrahenta POBIERZ
Klauzula na www POBIERZ
Klauzula informacyjna dla wolontariat POBIERZ
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
,,Z ŻYCIA PSZCZÓŁ”
Na konkurs zostało nadesłanych 293 prac. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wybrane prace prezentowały wysoki poziom artystyczny.
Przyznano równorzędne nagrody. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczestników:
LAUREACI:
I miejsce:
Helena Skulimowska, klasa 2. Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie.
Jagna Zdan, klasa 1. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.
Kinga Brzuchnalska, klasa 3. Soleckie Centrum Kultury, Solec Kujawski.
II miejsce:
Mieszko Meler, klasa 2. Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu.
Antoni Makowski, klasa 3. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.
Paulina Małysiak, klasa 1. POPP przy Szkole Podstawowej w Jankowicach.
III miejsce:
Zuzanna Wołoszyk, klasa 3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku.
Hanna Czernik, klasa 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu.
Karolina Pawłowska, klasa 1. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.
WYRÓŻNIENIA:
Sisi Malinowska, klasa 3. Szkoła Podstawowa nr 9 w Poznaniu.
Hanna Niedźwiedź, klasa 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu.
Iwanna Savka, klasa 1. Szkoła Podstawowa nr 97 we Wrocławiu.
Zofia Kula, klasa 2. POPP przy Szkole Podstawowej w Jankowicach.
Olimpia Róża, klasa 2. Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdańsku.
Milena Pochcioł, klasa 2. POPP przy Szkole Podstawowej w Jankowicach.
Agata Oto, klasa 3. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.
Paulina Wilkos, klasa 3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Potoku Górnym.
Aniela Sitek, klasa 1. Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka.
Maja Rybska, klasa 3. Zespół Szkół w Wołczynie.
Natalia Adams, klasa 2. Osiedlowy Dom Kultury ,,Okrąglak” w Zamościu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom oraz osobom wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy:
Wychowawcy świetlicy SP nr 82 we Wrocławiu
JĘZYK POLSKI
Karol Nosek– tytuł laureata
Bruno Sokołowski– tytuł laureata
Gloria Jańska– tytuł finalisty
JĘZYK ANGIELSKI
Karol Nosek– tytuł laureata
Marcelina Narożny – tytuł laureata
Mikołaj Fyda – tytuł laureata
Marlena Bastock – tytuł laureata
MATEMATYKA
Michał Miękus – tytuł finalisty
CHEMIA
Marzena Kremienowska – tytuł laureata
FIZYKA
Karol Nosek – tytuł laureata
Michał Miękus – tytuł laureata
BIOLOGIA
Bruno Sokołowski– tytuł laureata
Adam Majda – tytuł finalisty
Filip Wachulec – tytuł finalisty
GEOGRAFIA
Szymon Kruk – tytuł laureata
Michał Miękus – tytuł finalisty
Karol Nosek– laureat
Mikołaj Nosek – finalista
Paulina Brol – finalistka
Mikołaj Nosek (kl. 4) – 1 miejsce w województwie i 8 miejsce w kraju – nagroda
Tomasz Szmidt (kl.4) – wyróżnienie i dyplom
Roch Orzechowski (kl.1) – wyróżnienie i dyplom
Ala Grzybowska (kl.3) – wyróżnienie i dyplom
Zosia Mazurek (kl. 4) – wyróżnienie i dyplom
Piotr Skoczylas (kl.5) – wyróżnienie i dyplom
Adam Szot – finalista
Iga Tacakiewicz – finalistka
Zofia Waszkis – finalistka
Ewa Woźniak – finalistka
Hanna Myszka – finalistka
Helena Hamilton– laureatka
Karol Nosek– laureat
Marcelina Narożny– laureatka
Marzena Kremienowska (kl. 8) – I miejsce
Jan Makówka(kl. 5) – I miejsce
Tomasz Grądalski (kl. 4) – III miejsce
Marzena Kremienowska – tytuł finalistki
Bruno Sokołowski – tytuł finalisty
Tamara Adamczyk (kategoria Żaczek, kl. 2) – wyróżnienie
Alicja Grzybowska (kategoria Maluch – kl. 3) – wyróżnienie
Henryk Orzechowski (kategoria Maluch – kl. 4) – wyróżnienie
Zofia Mazurek (kategoria Maluch – kl. 4) – wyróżnienie
Tomasz Szmidt(kategoria Maluch – kl. 4) – wyróżnienie
Borys Parczewski (kategoria Maluch – kl. 4) – wyróżnienie
Leon Szmidt (kategoria Kadet- kl. 7) – wyróżnienie
SUKCESY W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH:
SUKCESY JĘZYKOWE:
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
POZOSTAŁE KONKURSY
INNE:
kategoria Żaczek – 2 klasa szkoły podstawowej:
Alicja Grzybowska – wyróżnienie
Stanisław Tomeczko – wyróżnienie
Tomasz Grdzelishvili – wyróżnienie
kategoria Maluch – 3 klasa szkoły podstawowej:
Tomasz Szmidt – laureat
Zofia Mazurek – wyróżnienie
Henryk Orzechowski – wyróżnienie
Tomasz Grądalski – wyróżnienie
kategoria Beniamin – 6 klasa szkoły podstawowej:
Leon Szmidt – bardzo dobry
Iga Tacakiewicz – wyróżnienie
Lidia Horszczaruk – wyróżnienie
kategoria Kadet – 8 klasa szkoły podstawowej:
Filip Byrka – wyróżnienie
LAUREACI:
Paulina Brol – j. angielski
Marcin Rutkowski – chemia
Marzena Kremienowska – biologia
Mateusz Tarkowski – biologia
FINALIŚCI:
Blanka Szumielewicz – j. polski
Filip Byrka – fizyka
Michał Miękus – geografia
Szymon Kruk – matematyka
W dniu 6 kwietnia 2022 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach w ramach Mistrzostw Wrocławia, które były organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie-Krzysztof Raczek, Ewa Woźniak, Maksymilian Hehn i Daria Raczenko.
Miło nam poinformować o ich wspaniałym sukcesie. Zostali MISTRZAMI WROCŁAWIA W SZACHACH, zajmując 1 miejsce wśród 24 wrocławskich szkół. Wielkie brawa. Krzysztof Raczek otrzymał Puchar Mistrza Pierwszej Szachownicy. We wszystkich rundach rozgrywanego turnieju był nie do pokonania. Brawo Krzysztof!