Żywa Biblioteka w SP 82

Szanowni Państwo! Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 109, a także Centrum Kultury i Edukacji Bakara nawiązaliśmy współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Diversja, które realizują projekt WSPARCIE DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH – “Żywa Biblioteka dla szkół”

W ramach tej współpracy, w dniu 19 listopada w godzinach od 14.30 do 17.00 odbędzie się na terenie Bakary wydarzenie „Żywa biblioteka”. Wcześniej, w dniach 16-18.11 dla chętnych uczniów klas 7-8 zostaną przeprowadzone przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej warsztaty na temat mowy nienawiści i edukacji międzykulturowej. Udział w tych warsztatach wymaga zgody rodziców. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia “Żywej Biblioteki” znajdą Państwo w tym miejscu:
https://zywabibliotekapolska.pl/

Żywa Biblioteka działa tak, jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece Książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które nie są w społeczeństwie akceptowane, które stykają się z wykluczeniem
i uprzedzeniami. Czytelnik, wypożyczając taką Żywą Książkę, wchodzi z nią w dialog. Dzięki takiej interakcji obie strony mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, mogą przekonać się osobiście, jak jest naprawdę
i w konsekwencji dowiedzieć się czegoś nowego, zmienić swoje postrzeganie i nastawienie.

Skip to content