Wymiana polsko-niemiecka z Freie Oberschule Gholis w Lipsku

W dniach 8.05-12.05.2023 osiemnaścioro uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie wymiany polsko-niemieckiej z Freie Oberschule Gholis w Lipsku. Przez ten tydzień zwiedzaliśmy miasto, doskonaliliśmy własne umiejętności językowe i poznawaliśmy życie rodzinne naszych zachodnich sąsiadów. Wspólnie z naszymi niemieckimi partnerami wzięliśmy udział w rajdzie po Lipsku, gdzie w grupach mieszanych szukaliśmy wybranych obiektów i kręciliśmy o nich krótkie filmiki. Razem bawiliśmy się też w ogromnym parku trampolin, wspólnie wiosłowaliśmy po kanale w Lipsku i
dokumentowaliśmy nasz projekt tworząc portfolio w języku polskim i niemieckim. Czas wolny spędzaliśmy na wspólnym graniu w piłkę nożną, w koszykówkę oraz w w gry planszowe. Wieczory spędzaliśmy u rodzin niemieckich, gdzie wspólnie przygotowywaliśmy posiłki i razem po niech
sprzątaliśmy. Ostatni dzień projektu spędziliśmy w Dreźnie. Tutaj zwiedziliśmy Muzeum Historyczne Bundeswehry. Niemieccy partnerzy pokazali nam najciekawsze miejsca stolicy kraju związkowego Saksonii: Frauenkirche, Zwinger oraz Semper Oper.

Udział w projekcie dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Realizacja projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu:

 

Skip to content