Za nami szkolny etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego „Piórem i pazurem”

Za nami szkolny etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego „Piórem i pazurem” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Organizatorami konkursu są: Academy International Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii.

            Zmagania konkursowe zostały poprzedzone warsztatami i konsultacjami z kaligrafii ( informacja zamieszczona na stronie) dla wszystkich chętnych, w czasie których można było sprawdzić, jak działa pióro wieczne lub maczane, co to jest brushpen albo pisak kaligraficzny, bordiura czy iluminacja.

            Uczestnicy warsztatów wypróbowali również różne kroje pisma i dowiedzieli się, jak wygląda tekst w stylu copperplate lub italika. Nabyte umiejętności mogli wykorzystać w szkolnym etapie konkursu.

            Prace naszych uczniów będą oceniać organizatorzy konkursu. Z niecierpliwością czekamy na informację, czy ktoś przeszedł do kolejnego (wojewódzkiego) etapu rywalizacji.

Skip to content