Tydzień Konstytucyjny

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

W tym roku obchodzimy 30-lecie przyjęcia przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Ten niezwykle ważny dokument stanowi gwarancję przestrzegania podstawowych praw i wolności nas wszystkich. Ale co tak naprawdę oznacza to dla Was w praktyce?

W trakcie X. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który odbędzie się w dniach 29 maja – 4 czerwca, wspólnie odpowiemy na to pytanie, i zastanowimy się jaką rolę w Waszym życiu codziennym odgrywa Konstytucja i Europejska Konwencja Praw Człowieka.

W ramach wydarzenia prawnicy i prawniczki odwiedzą Wasze szkoły i przeprowadzą interaktywne zajęcia, podczas których weźmiecie udział w dyskusjach, debatach lub rozwiążecie kazusy, czyli problemy prawne rozstrzygane przez sąd. Ich tematem będą kwestie bliskie Wam jako uczniom i uczennicom, z którymi możecie spotkać się na co dzień.

Dlatego też serdecznie zapraszamy Was do udziału w zajęciach. Zależy nam na tym, abyście jeszcze lepiej poznali przysługujące Wam prawa i mamy nadzieję, że nasze zajęcia Wam w tym pomogą i będą ciekawym źródłem wiedzy.

Serdecznie Was pozdrawiamy i zachęcamy do udziału!