Międzynarodowy Dzień Mediacji

0.10.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Mediacja jest dla stron, szansą do przedstawienia i przedyskutowania powodów konfliktu, a także możliwością wypracowania akceptowalnego dla obu stron rozwiązania sporu.

Symbolem naszego świętowania była oczywiście żyrafa (ssak o ogromnym sercu, spoglądający na świat z szerszej perspektywy). Żyrafa znalazła się na przygotowanych znaczkach, nawet na głowach w klasie 2c, brawo!

Co się działo: w samo południe spotkaliśmy się pod nasza wierzbą i odśpiewaliśmy piosenkę ZoZi „Każdy jest inny” – nasz nieformalny hymn mediacji. Dziękujemy Grzegorzowi za organizację i oprawę muzyczną oraz naszym solistkom Zosi (4b) i Ewie (4a).
Czekamy na prace plastyczne, które podpisane prosimy przynosić do świetlicy, technika dowolna. Zamieścimy je na stronie Fb i wyeksponujemy na tablicach.

Tematyka prac związana jest oczywiście z mediacjami np.: projekt znaczka z żyrafą, co dla mnie oznacza „Porozumienie bez przemocy”, projekt loga (graficznego znaku) mediacji w SP 82.

W naszej szkole mamy wdrożone mediacje, wybranych mediatorów rówieśniczych, przypominamy, że skrzynka „spraw do mediacji” wisi przy sali nr 7!

Lepiej rozmawiać niż krzyczeć!
Lepiej mediować niż się kłócić!

Zespół świetlicy